STALOWE
KONSTRUKCJE
GORZÓW

Aktualności

Instalacja kominka w domu – co warto wiedzieć

Jeśli rozważasz zainstalowanie kominka opalanego drewnem to istnieje kilka istotnych czynników praktycznych, które wchodzą w grę podczas jego instalacji, z których najważniejszym jest prawdopodobnie lokalizacja istniejącego przewodu kominowego lub komina.

Umiejscowienie kominka w domu

Przed zakupem wymarzonego kominka warto pomyśleć o najlepszej dla niego pozycji. Jeśli masz już komin i kominek, prawdopodobnie będzie to przyzwoite miejsce. Jednak nie zawsze będzie to tak proste, jak mogłoby się wydawać. W starszym budynku kominek prawdopodobnie został zaprojektowany aby można w nim było palić używając węgla i jest mało prawdopodobne, aby spełniał aktualne wymagania przepisów budowlanych, a komin może wymagać wyłożenia.

Istniejący wcześniej kominek?

Jeśli planujesz umieścić kominek opalany drewnem w wolnym miejscu po starym kominku, musisz również upewnić się, że wokół niego jest wystarczająco dużo miejsca na cyrkulację powietrza, a cały dym zostanie skutecznie usunięty z pomieszczenia. Miejsce musi również być dostatecznie szerokie i zapewniać, że wszystko, co palne (np. drewniana ramka) jest na tyle prawnie oddalone, aby nie stwarzało zagrożenia pożarowego.

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia na naszej stronie.