Aktualności

Instalacja kominka w domu – co warto wiedzieć

Jeśli rozważasz zainstalowanie kominka opalanego drewnem to istnieje kilka istotnych czynników praktycznych, które wchodzą w grę podczas jego instalacji, z których najważniejszym jest prawdopodobnie lokalizacja istniejącego przewodu kominowego lub komina.

Umiejscowienie kominka w domu

Przed zakupem wymarzonego kominka warto pomyśleć o najlepszej dla niego pozycji. Jeśli masz już komin i kominek, prawdopodobnie będzie to przyzwoite miejsce. Jednak nie zawsze będzie to tak proste, jak mogłoby się wydawać. W starszym budynku kominek prawdopodobnie został zaprojektowany aby można w nim było palić używając węgla i jest mało prawdopodobne, aby spełniał aktualne wymagania przepisów budowlanych, a komin może wymagać wyłożenia.

Istniejący wcześniej kominek?

Jeśli planujesz umieścić kominek opalany drewnem w wolnym miejscu po starym kominku, musisz również upewnić się, że wokół niego jest wystarczająco dużo miejsca na cyrkulację powietrza, a cały dym zostanie skutecznie usunięty z pomieszczenia. Miejsce musi również być dostatecznie szerokie i zapewniać, że wszystko, co palne (np. drewniana ramka) jest na tyle prawnie oddalone, aby nie stwarzało zagrożenia pożarowego.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on vk
Share on tumblr

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia na naszej stronie.