Aktualności

Przygotowanie domu do instalacji nowych schodów

Zainstalowanie schodów w Twoim domu to niemały projekt. Cały proces projektowania i instalacji może zająć nawet kilka tygodni i ważne jest, aby odpowiednio przygotować dom jeszcze przed rozpoczęciem projektu. W przeciwnym razie ryzykujesz opóźnienia i komplikacje podczas instalacji. Na szczęście właściciel domu może wykonać kilka prostych kroków, aby usprawnić ten proces.

Usuń ważne przedmioty z drugiego piętra

Cała faza budowy i instalacji schodów może potrwać tydzień lub dłużej, dlatego ważne jest, aby usunąć wszystkie ważne elementy z drugiego piętra, jeśli nie masz w domu drugiej klatki schodowej. Ważne jest, aby w domu nie było bałaganu – wynajęcie tymczasowego magazynu zapewnia dostęp do potrzebnych rzeczy bez zaśmiecania domu. Zanim rozpocznie się rozbiórka i budowa, musisz oczyścić teren w swoim domu wokół klatki schodowej. Usuń wszystkie meble, dekoracje i artykuły domowe, aby zminimalizować przeszkody.

Usuń wykładzinę

Jeśli masz dywan na istniejących schodach, możesz pomóc w przeniesieniu projektu, całkowicie usuwając dywan i wyściółkę ze schodów przed rozpoczęciem projektu. Po prostu znajdź róg dywanu i zacznij go zwijać, aby szybko usunąć dywan – pamiętaj, aby zrobić to samo z wyściółką.

Chociaż usuwanie dywanu nie zajmuje dużo czasu, samodzielne wykonanie tej części oszczędza ogólnie czas w projekcie. Zwinięcie dywanu to jedno, jednak usunięcie go z domu i utylizacja to co innego, więc wykonanie tej części wcześniej pozwala zespołowi budowlanemu skupić się na rozbiórce i montażu schodów.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on vk
Share on tumblr

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia na naszej stronie.